ثبت شرکت در بلیز

ثبت شرکت در بلیز

از عمده ترین مزایای ثبت شرکت در بلیز معافیت مالیاتی کلیه شرکتهای Offshore بر اساس قوانین مصوب سال 1990 است که در آن تمامی شرکتهای Offshore ثبت شده در این کشور از پرداخت مالیات بر درآمد و سایر انواع مالیات معاف هستند. همچنین پنهان ماندن هویت سهامداران و مدیران در صورت تمایل آنها و استفاده از خدمات مدیر و سهامدار صوری از دیگر مزایای ثبت شرکت در این کشور است، به گونه ای که اسامی سهامداران و مدیر شرکت در اداره ثبت شرکت ها توسط عموم قابل دسترسی نیست.
اسامی شرکتها در بلیز میتواند هر اسمی و به هر زبانی باشد، به شرط آنکه قبلاً توسط دیگران در این کشور ثبت نشده باشد و نیز به شرط آنکه به حروف لاتین نوشته شود.

ثبت شرکت در بلیز

بلیز کشوری در آمریکای مرکزی است که حدود 333000 نفر جمعت دارد. عمده ترین منابع مالی این کشور کشاورزی، بانکداری و گردشگری است. عمده ترین محصول صادراتی این کشور شکر و طرفهای اقتصادی عمده این کشور آمریکا، مکزیک و اتحادیه اروپا هستند. بانکداری در این کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است و بانک بین المللیFirst Caribbean International Bank در این کشور شعبه دارد.
شرکتهای ثبت شده در بلیز از نوع مسئولیت محدود بوده و شخصیت حقوقی مستقلی دارند که از تمامی اختیارات و مسئولیتهای افراد حقیقی برخوردارهستند. برای ثبت این شرکتها حداقل یک نفر لازم است که میتواند مدیر و همزمان سهامدار شرکت باشد.

ثبت شرکت در بلیز مجاز به استفاده از عناوین زیر نیستند:


• Bank
• Trust
• Trustee
• Insurance
• Assurance
• Reinsurance
• Building society
• Savings
• Loans
• Chamber of Commerce
• University
• Municipal

همچنین اسم ثبت شرکت در بلیز باید به یکی از عناوین یا حروف اختصار زیر ختم شوند:
• Limited یا Ltd
• Incorporated یا Inc
• Corporation یا Corp
• Society Anonyme / Sociedad Anonima یا S.A.


ثبت شرکت در بلیز میتوانند برای سهام سرمایه ای خود هر ارز رایجی را در نظر بگیرند، اگرچه رایج ترین ارز مورد استفاده دلار آمریکا و حداقل سهام سرمایه ای 1USD میباشد. شرکتهای ثبت شده در بلیز نیازی به انتصاب مدیر، سهامدار محلی یا منشی ندارند و جلسات هیئت مدیره و اعضا میتواند در هر کجای دنیا برگزار شود. این شرکتها همچنین نیازی به پلمپ دفاتر کل و روزنامه در اداره ثبت شرکتها یا اداره مالیات ندارند و دولت بلیز چنین دفاتری را از شرکتها مطالبه نخواهد کرد. اما بهتر آنست که شرکتها سوابقی از درآمد خود و گزارشی از تراکنشهای مالی شرکت داشته باشند تا در زمان مقتضی بتوانند برای اثبات منبع پول به دولتهای محلی ارائه دهند.

 

با وجود اینکه چندین مرکز برون مرزی که شرکت بتواند در آنها تاسیس شود وجود دارد،

بلیز با داشتن شرایط زیر در رتبه بالایی قرار دارد
.پایداری سیاسی
.قانون گذاری امروزی
.معافیت کامل از مالیات
.پشتیبانی باتجربه و حرفه ای
.ارتباطات عالی از راه دور
.منطقه ساعتی جهانی مناسب
.مشارکت سریع و کارآمد
.حق الزحمه های قابل رقابت
مشخصه های اصلی یک شرکت در بلیز


قانون گذاری بلیز یکی از انعطاف پذیرترین شرایط کنونی با حداقل شروط برای تاسیس یک شرکت را ارائه می دهد.

این شروط عبارتند از
.فقط یک تعهد کننده / سهام دار که می تواند شریک باشد
. یک مدیرکه می تواند شریک باشد و در خارج از بلیز زندگی کند
.اسم صاحبان سود در پرونده های عمومی بایگانی نمی شود
.سهام ثبت شده یا در وجه حامل
.سهام می تواند با یا بدون ارزش اسمی ثبت شود
.در بلیز هیچ حسابداری قانونی یاپرونده بازرسی احتیاج به نگهداری و بایگانی شدن ندارد
.احتیاجی به حداقل سرمایه پرداخت شده نیست
.مالیات سالیانه دولت تنها 100 دلار است

محدودیت در فعالیت های شرکت در بلیز وجود دارد

محدودیت های کمی در فعالیت های یک در بلیز وجود دارد در حال حاضر یک شرکت نمی تواند .با افراد مقیم در بلیز وارد معاملات شود
.دارای املاک و مستغلات در بلیز باشد
.بدون مدرک مناسب به عنوان بانک، شرکت بیمه، نماینده یا کارگزار فعالیت کرده و یا بکار خرید سهام شرکت های دیگر مبادرت کند
.اقامتگاه قانونی برای شرکت های دیگر فراهم کند
تبصره ها

.تمامی شرکت ها باید یک نماینده و یک دفتر ثبت شده در بلیز داشته باشند
.اسم یک شرکتباید یکی از لغت های مقابل را دربرداشته باشد: محدود، شرکت، شرکت ثبت شده، شرکت سهامی عام ویا حرف اختصاری آنها که عبارتند از : AG. , A.S , S.A , Inc. , Corp. Ltd.

.اسم یک شرکت نمی تواند هیچ یک از لغات مقابل را دربرداشته باشد: تضمین،بانک،شرکت ساختمانی،اتاق بازرگانی،دربست اجاره داده شده، تعاونی، شاهنشاهی، بیمه، وابسته به شهرداری، سلطنتی، مدیریت امانی و یا هر کلمه دیگری که مبنی بربرتری شرکت باشد (و یا رویای ارتباط با خانواده سلطنتی باشد) و یا رویای ارتباط با دولت بلیز باشد

 

سئوالات اختصاصي ثبت شرکت در بليز
1- مزاياي استفاده از شرکتهاي Offshore چيست؟
از بارزترين مزاياي اين گونه شرکتها حفاظت از حريم خصوصي اقتصادي افراد و اجتناب از پرداخت ماليات ميباشد. همچنين تسهيل در داد و ستد در عرصه بين المللي و بانکداري Offshore از ديگر مزاياي اين شرکتها ميباشد.
2- آيا شما براي ثبت شرکت در بليز خدمات منشي، مدير صوري و سهامدار صوري نيز ارائه ميکنيد؟
بله، در حال حاضر امکان ارائه اين خدمات وجود دارد.
3- آيا تفاوتي ميان شرکتهاي Offshore و IBC وجود دارد؟
خير، تفاوتي ميان شرکتهاي Offshore و IBC-International Business Company وجود ندارد و صرفاً در کشورهاي مختلف اين شرکتها به اسامي گوناگون شناخته ميشوند.
4- چرا کشورهايي مانند بليز شرکتهاي Offshore ثبت ميکنند؟
اول آنکه اين کشورها به دليل جمعيت کم و کوچک بودنشان حتي درآمدهاي کمي مانند هزينه ساليانه اي که اين شرکتها پرداخت ميکنند نيز براي آنها درآمدي مهم محسوب ميگردد. در درجه دوم اين کشورها از اين طريق براي اتباع خود ايجاد اشتغال ميکنند.
5- آيا شرکتهاي Offshore ثبت شده در بليز ميتوانند در اين کشور تجارت کنند؟
خير، بر اساس قوانين جاري شرکتهاي Offshore اجازه فعاليت اقتصادي در اين کشور را مگر در شرايط خاص ندارند.
6- آيا انجام معاملات تحت نام شرکتهاي Offshore قانوني است؟
البته، شرکتهاي Offshore همانند شرکتهاي محلي مجاز به انجام معاملات تجاري و فعاليت اقتصادي هستند، اما براي فعاليت در برخي کشورها نياز به اخذ مجوز از دولت محلي آن کشور ميباشد.
7- درصورت عدم تمايل به استفاده از سهام با نام، شما کدام گزينه را پيشنهاد ميکنيد، انتشار سهام بي نام يا استفاده از خدمات سهامدار صوري؟
از آنجايي که برخي از بانکها براي شرکتهايي که سهام بي نام منتشر ميکنند حساب شرکتي باز نميکنند، ما استفاده از خدمات سهامدار صوري را پيشنهاد ميکنيم.
8- چرا بايد از خدمات سهامدار صوري استفاده کرد؟
در برخي از کشورها به دليل اينکه اسامي سهامداران توسط عموم قابل دسترسي است، بسياري ترجيح ميدهند از خدمات سهامدار صوري استفاده نماييد. همچنين شانس شما براي افتتاح حساب بانکي در بانکهاي معتبر با استفاده از اين خدمات افزايش مي يابد.
9- آيا بايد در بليز دفتر ثبت شده داشته باشم؟
خير، نيازي به اجاره دفتر کامل نيست. شرکت صرفاً ميبايست يک آدرس ثبت شده به نام شرکت و يک نماينده مجاز ثبت شرکت در بليز داشته باشد.
10- آيا بايد براي افتتاح حساب شخصاً به بانک مراجعه کنم؟
خير، نيازي به مراجعه حضوري به بانک نيست. بانک مقصد داراي بانکداري اينترنتي بوده و تمامي فعاليتهاي آن اعم از افتتاح حساب و تمامي تراکنشهاي آن از طريق اينترنت امکان پذير است.
11- چه کساني ميتوانند از حساب شرکت برداشت کنند؟
کساني ميتوانند از حساب شرکت برداشت کنند که شما به آنها حق امضا داده ايد، شامل مديران شرکت و در صورت لزوم سهامداران و منشي شرکت.