ثبت شرکت در ویرجین آیلند

ثبت شرکت در ویرجین آیلند

شرکتهاي ثبت شده ( ثبت شرکت در ویرجین آیلند ) ميتوانند براي سهام سرمايه اي خود هر ارز رايجي را در نظر بگيرند، اگرچه رايج ترين ارز مورد استفاده دلار آمريکا و حداقل سهام سرمايه اي 1USD ميباشد. شرکتهاي ثبت شده در جزاير ويرجين انگلستان نيازي به انتصاب مدير، سهامدار محلي يا منشي ندارند و جلسات هيئت مديره و اعضا ميتواند در هر کجاي دنيا برگزار شود. اين شرکتها همچنين نيازي به پلمپ دفاتر کل و روزنامه در اداره ثبت شرکت در ویرجین آیلند يا اداره ماليات ندارند و دولت جزاير ويرجين انگلستان چنين دفاتري را از شرکتها مطالبه نخواهد کرد. اما بهتر آنست که شرکتها سوابقي از درآمد خود و گزارشي از تراکنشهاي مالي شرکت داشته باشند تا در زمان مقتضي بتوانند براي اثبات منبع پول به دولتهاي محلي ارائه دهند.

ثبت شرکت در ویرجین آیلند

جزاير ويرجين انگلستان مجمع الجزايري است متشکل از بيش از 50 جزيره که حدود 220000 نفر جمعيت دارد. زبان رسمي مردمان اين مجمع الجزاير انگليسي و اقتصاد آن مبتني بر گردشگري و ارائه خدمات مالي و اداري Offshore ميباشد. جزاير ويرجين انگلستان جزو کشورهاي پيشرو در ارائه اين گونه خدمات بوده و از سال 1984 که قانون ثبت شرکتهاي خارجي در اين مجمع الجزاير به تصويب رسيد، بسياري از کشورها با تقليد از اين الگو اقدام به ارائه چنين خدماتي نموده اند. در اين کشور حدود 550000 شرکت خارجي به ثبت رسيده است که متضمن تأمين بيش از نيمي از بودجه دولت است.
با وجود اينکه جزاير ويرجين انگلستان جزو قلمروهاي برون مرزي بريتانياست اما اين مجمع الجزاير کشوري مستقل است که نه تنها از سطح رفاه مطلوبي برخوردار است بلکه دولت اين کشور توانسته خود را از بستن قراردادهاي تبادل اطلاعات در زمينه هاي تجاري با طرفهاي ثالث دور نگه دارد. همچنين ثبات سياسي و سابقه اين کشور در ارائه خدمات مالي و اداري Offshore، اين کشور را به يکي از پرطرفدارترين مقاصد ثبت شرکتهاي خارجي بدل کرده است.
از اول ژانويه 2005 قانون جديدي در جزاير ويرجين انگلستان به مرحله اجرا در آمد که کاستي ها و نواقص قوانين گذشته از جمله تبعيض ميان شرکتهاي بين المللي و شرکتهاي محلي را برطرف ساخت. در قانون جديد تفاوتي ميان شرکتهاي بين المللي و شرکتهاي محلي ديده نشده است و همه آنها به عنوان شرکتهاي تجاري جزاير ويرجين انگلستان (BVI Business Companies) شناخته ميشوند. بنابراين تمامي شرکتهاي ثبت شده در اين مجمع الجزاير از ماليات معاف بوده و اجازه فعاليت در سطح بين المللي را دارا ميباشند.
اسامي شرکتها در جزاير ويرجين انگلستان ميتواند هر اسمي و به هر زباني باشد، به شرط آنکه قبلاً توسط ديگران در اين کشور به ثبت نرسيده باشد و نيز به شرط آنکه به حروف لاتين نوشته شود. شرکتها در جزاير ويرجين انگلستان براي استفاده از اسامي زير يا معادل آنها در زبانهاي ديگر ميبايست مجوزهاي لازم را از کميسيون خدمات مالي اين کشور کسب کنند:
• Bank
• Trust
• Assurance
• Building society
• Chamber of Commerce
• Chartered
• Cooperative
• Imperial
• Municipal
• Royal

اسم شرکتها بايد به يکي از عناوين يا حروف اختصار زير ختم شوند:
• Limited يا Ltd
• Incorporated يا Inc
• Corporation يا Corp
• Society Anonyme / Sociedad Anonima يا S.A.
همچنين اسامي شرکتهاي با مسئوليت نامحدود ميبايست به عناوين زير ختم شوند:
• Unlimited يا Unltd
و نيز اسامي شرکتهاي با اهداف خاص ميبايست به عناوين زير ختم شوند:
• SPV-Limited يا SPV-Ltd
شرکتهاي ثبت شده در جزاير ويرجين انگلستان ميتوانند براي سهام سرمايه اي خود هر ارز رايجي را در نظر بگيرند، اگرچه رايج ترين ارز مورد استفاده دلار آمريکا و حداقل سهام سرمايه اي 1USD ميباشد. شرکتهاي ثبت شده در جزاير ويرجين انگلستان نيازي به انتصاب مدير، سهامدار محلي يا منشي ندارند و جلسات هيئت مديره و اعضا ميتواند در هر کجاي دنيا برگزار شود. اين شرکتها همچنين نيازي به پلمپ دفاتر کل و روزنامه در اداره ثبت شرکتها يا اداره ماليات ندارند و دولت جزاير ويرجين انگلستان چنين دفاتري را از شرکتها مطالبه نخواهد کرد. اما بهتر آنست که شرکتها سوابقي از درآمد خود و گزارشي از تراکنشهاي مالي شرکت داشته باشند تا در زمان مقتضي بتوانند براي اثبات منبع پول به دولتهاي محلي ارائه دهند.
شرکت ثبت شده در جزاير ويرجين انگلستان يک شخصيت حقوقي مستقل است که از تمامي اختيارات و مسئوليتهاي افراد حقيقي برخوردار است. براي ثبت اين شرکتها حداقل يک نفر لازم است که ميتوان از خدمات سهامدار صوري نيز استفاده کرد.


 سئوالات اختصاصي ثبت شرکت در جزاير ويرجين انگلستان
1- مزاياي استفاده از شرکتهاي Offshore چيست؟
از بارزترين مزاياي اين گونه شرکتها حفاظت از حريم خصوصي اقتصادي افراد و اجتناب از پرداخت ماليات ميباشد. همچنين تسهيل در داد و ستد در عرصه بين المللي و بانکداري Offshore از ديگر مزاياي اين شرکتها ميباشد.
2- آيا تفاوتي ميان شرکتهاي Offshore و IBC وجود دارد؟
خير، تفاوتي ميان شرکتهاي Offshore و IBC-International Business Company وجود ندارد و صرفاً در کشورهاي مختلف اين شرکتها به اسامي گوناگون شناخته ميشوند.
3- چرا کشورهايي مانند جزاير ويرجين انگلستان شرکتهاي Offshore ثبت ميکنند؟
اول آنکه اين کشورها به دليل جمعيت کم و کوچک بودنشان حتي درآمدهاي کمي مانند هزينه ساليانه اي که اين شرکتها پرداخت ميکنند نيز براي آنها درآمدي مهم محسوب ميگردد. در درجه دوم اين کشورها از اين طريق براي اتباع خود ايجاد اشتغال ميکنند.
4- آيا شرکتهاي Offshore ثبت شده در جزاير ويرجين انگلستان ميتوانند در اين کشور تجارت کنند؟
خير، بر اساس قوانين جاري شرکتهاي Offshore اجازه اعاليت اقتصادي در اين مجمع الجزاير را مگر در شرايط خاص ندارند.
5- آيا انجام معاملات تحت نام شرکتهاي Offshore قانوني است؟
البته، شرکتهاي Offshore همانند شرکتهاي محلي مجاز به انجام معاملات تجاري و فعاليت اقتصادي هستند، اما براي فعاليت در برخي کشورها نياز به اخذ مجوز از دولت محلي آن کشور ميباشد.
6- آيا استفاده از خدمات مدير و سهامدار صوري خطرات و عواقبي به دنبال ندارد؟
خير، شما از طريق دريافت وکالت تام الاختيار تمامي اختيارات شرکت خود را بر عهده داريد و نيز مدير صوري استعفا نامه اي رسمي و بدون تاريخ به شما تسليم ميکند که شما در هر زمان ميتوانيد از آن براي برکنار کردن وي استفاده نماييد.
7- چرا بايد از خدمات سهامدار صوري استفاده کرد؟
در برخي از کشورها به دليل اينکه اسامي سهامداران توسط عموم قابل دسترسي است، بسياري ترجيح ميدهند از خدمات سهامدار صوري استفاده نماييد. همچنين شانس شما براي افتتاح حساب بانکي در بانکهاي معتبر با استفاده از اين خدمات افزايش مي يابد.
8- آيا بايد در جزاير ويرجين انگلستان دفتر ثبت شده داشته باشم؟
خير، نيازي به اجاره دفتر کامل نيست. شرکت صرفاً ميبايست يک آدرس ثبت شده به نام شرکت و يک نماينده مجاز ثبت شرکت در جزاير ويرجين انگلستان داشته باشد.