اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری در سال ۱۹۹۰ کنگره آمریکا برنامه سرمایه گذاری EB-5 را جهت کنترل مهاجرتهای غیر قانونی به آمریکا و نیز جذب سرمایه های خارجی در ازای تولید نیروی کار به تصویب رساند. این ویزای مهاجرتی برای آن دسته از افرادی است که مایل به سرمایه گذاری در اقتصاد آمریکا و دریافت گرین کارت از این طریق هستند.
در حال حاضر هر ساله تعداد ۱۰۰۰۰ سرمایه گذار خارجی تحت این نوع سرمایه گذاری میتوانند گرین کارت دریافت و به همراه تمامی اعضاء خانواده (مجرد زیر ۲۱ سال) به کشور آمریکا مهاجرت نمایند.
جهت دریافت ااقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری می بایست مبلغ یک میلیون دلار سرمایه گذاری نمود ولی دولت آمریکا بطور موقت و آزمایشی میزان سرمایه گذاری در مناطق محروم با نرخ بیکاری بالا را به میزان ۵۰۰۰۰۰ دلار کاهش داده است.

واجدین شرایط اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذارمیتواند با سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰۰ دلاری در یکی از مراکز منطقه ای مورد تایید دولت ایالات متحده آمریکا کارت سبز با شرایط ویژه را بدست اورد این سرمایه گذاری بایستی ۱۰ فرصت شغلی به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در مراکز منطقه ای ایجاد نماید.
برای احراز شرایط لازم بمنظور اخذ این ویزا باید سرمایه بصورت کاملا قانونی و شفاف بدست آمده باشد، از قبیل سود حاصل از معاملات ملکی، ارث، حقوق و پاداش، حق الزحمه فروش و امثالهم. سرمایه گذار میباست کاملا بر دارایی خود کنترل داشته و ریسک های احتمالی ناشی از سرمایه گذاری خود را پذیرا باشد ( لازم به ذکر است که کمپانی پارس تاکان با بهره گیری از وکلا و مشاورین خود قادر است تا بهترین مراکز منطقه ای را به شما معرفی نماید و ریسک سرمایه گذاری را برای شما به حداقل برساند)
سرمایه مورد نظر نباید کل دارایی فرد متقاضی باشد. متقاضی باید ریسک سرمایه گذاری را قبول کرده و دارائیهای دیگری برای جلوگیری از مشکلات احتمالی داشته باشد.

مزایای اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری


۱. دریافت گرین کارت( اقامت دائم) برای سرمایه گذار، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال.
۲. داشتن حق انتخاب بین مهاجرت خانوادگی به آمریکا، زندگی و اشتغال به کار در هر نقطه که مورد نظرتان باشد و یا نگه داشتن کار و زندگی در کشور خود در حالیکه فرزندانتان در ایالت متحده مشغول تحصیل هستند.
۳. ورود به خاک ایالات متحده آمریکا در حداقل زمان ممکن ( ۶ الی ۹ ماه زودتر از گذشته بدلیل حذف نیاز به مجوز افک از اداره خزانه داری کل).
۴.کسب موفقیتهای اقتصادی با استفاده از موقعیت ها و فرصت های مناسب سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا.
۵. عدم نیاز حضور روزانه در محل کار و استخدام کارگران از جانب سرمایه گذاران( تمام مراحل نظارتی و کنترل مبلغ سرمایه گذاری شده به عهده مراکز منطقه ای میباشد).
با توجه به این که به حضور روزانه سرمایه گذار در محل سرمایه گذاری شده از شروط لازم نمی باشد لذا سرمایه گذار می تواند محل زندگی خود را در هر ایالتی به دلخواه انتخاب نماید.
مراحل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری(EB-5 )
۱. سرمایه گذاری در یکی ازپروژهای مراکز منطقه ای مورد تایید دولت ایالات متحده آمریکا
۲. تکمیل فرم درخواست مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ارسال آن به اداره مهاجرت
۳. اداره مهاجرت آمریکا ظرف مدت ۳۰-۹۰ روز نسبت به تایید درخواست و ارسال رسید مربوطه اقدام می نماید.
۴. بعد از دریافت رسید و اعلام موافقت اداره مهاجرت( USCIS ) با پرونده شما که حدوداً ۶ تا ۸ ماه بطول میانجامد پرونده متقاضی سرمایه گذاری به وزارت امور خارجه (NVC) جهت تعیین زمان مصاحبه فرستاده خواهد شد که معمولا مدت زمان ۶ تا ۸ ماه طول میکشد.
۵. متقاضیان سرمایه گذاری بعد از موفقیت در مصاحبه برگزار شده در سفارت ایالات متحده امریکا گرین کارت خود را دریافت خواهند نمود.
۶. سرمایه گذار میتواند در مدت ۱۸۰ روز پس از صدور ویزا (گرین کارت) وارد خاک آمریکا شود.
توضیح ضروری:
سرمایه گذاران عزیز دقت فرمائید که مکان انتخابی شما برای شروع زندگی در آمریکا به هیچ عنوان ارتباطی با محل قرار گرفتن پروژه شما ندارد. سرمایه گذاران به هیچ عنوان نیازی به حضور روزانه در پروژه ندارند و میتوانند آزادانه در هر کجای خاک ایالات متحده آمریکا زندگی نماییند.
۲۱ ماه بعد از ورود سرمایه گذار به خاک امریکا شرایط ویژه (پس از تائیید I-829 ازسوی اداره مهاجرت) از روی گرین کارت شمابرداشته میشود و شما گرین کارت دائم را دریافت خواهید نمود.
توضیح ضروری:
سرمایه گذاران عزیز دقت بفرمائید که گرین کارت دریافتی از وزارت امور خارجه یک گرین کارت مشروط میباشد و این بدان معنا است که سرمایه گذاری شما باید تعداد ۱۰ فرصت شغلی چه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم ایجاد نماید و دولت آمریکا این مورد را بعد از ۲۱ ماه از ورود شما به خاک آمریکا چک خواهد نمود و اگر به هر دلیلی پروژه انتخابی شما نتواند این موضوع را اثبات کند متاسفانه شما از کشور آمریکا دیپورت خواهید شد. و اگر پروژه انتخابی شما این تعداد فرصت شغلی را ایجاد نموده باشد شما قادر خواهید بود که گرین کارت مشروط خود را تبدیل به گرین کارت دائم نمائید. همانطور که ملاحظه مینمائید انتخاب پروژه موفق یکی از اصلی ترین ارکان مهاجرت شما به آمریکا محسوب میگردد لذا خواهشمندیم که در این راه از مشاورین متخصص ما بهره بگیرید تا در آینده به این سرمایه گذاری افتخار کنید.
از آنجا که ارائه خدمات به متقاضیان ویزای سرمایه‌گذاری یا متقاضیان سایر ویزاها که علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب و کار جدید در آمریکا هستند یکی از برنامه‌ها و سرویس‌های مطرح و جدی شرکت پارس تاکان است و با توجه به شعار و هدف اصلی ما که تحقق یک مهاجرت موفق برای متقاضیان است، این شرکت با بهره‌گیری از راهنمایی‌های مشاورین متبحر، اقدام به ارائه این خدمات به متقاضیان محترم نموده است.
در حال حاضر مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری ساده ترین راه موجود جهت اخذ اقامت دائم در کشور ایلات متحده آمریکا میباشد. شرکت پارس تاکان با پشتوانه تجارب موفق خود در امر مهاجرت در زمینه خدمات سرمایه گذاری در ایران راه شما را جهت اخذ اقامت دایم از طریق سرمایه گذاری هموار میسازد. مهاجرت از این طریق هیچ گونه تعهدی را برای متقاضی جهت ایجاد حرفه و یا بیزنس در آمریکا به دنبال نخواهد داشت.

مراحل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری (EB-5 )


1 - سرمایه گذاری در یکی ازپروژهای مراکز منطقه ای مورد تایید دولت ایالات متحده آمریکا

2 - تکمیل فرم درخواست مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ارسال آن به اداره مهاجرت

3 - اداره مهاجرت آمریکا ظرف مدت 90-30 روز نسبت به تایید درخواست و ارسال رسید مربوطه اقدام می نماید.

4 - بعد از دریافت رسید و اعلام موافقت اداره مهاجرت(USCIS)با پرونده شما که حدوداً 6 تا 8 ماه بطول میانجامد پرونده متقاضی سرمایه گذاری به وزارت امور خارجه (NVC) جهت تعیین زمان مصاحبه فرستاده خواهد شد که معمولا مدت زمان 6 تا 8 ماه طول میکشد.

5 - متقاضیان سرمایه گذاری بعد از موفقیت در مصاحبه برگزار شده در سفارت ایالات متحده امریکا گرین کارت خود را دریافت خواهند نمود.

6 - سرمایه گذار میتواند در مدت 180 روز پس از صدور ویزا (گرین کارت) وارد خاک آمریکا شود.